Blog

IMG_5199

Neden Endopeel ?

Bu yazımızda, son zamanlarda hakkında çokça soru aldığımız bir uygulama hakkında bilgi paylaşacağız: Endopeel

 

Endopeel, özellikle belirli bünyelerde ve belirli yaş gruplarında hayli başarılı sonuçlar veren, kas içine çalışılan derin peeling, mezoterapi yöntemidir. Yüzde, özellikle alt yüzde sarkmalar, yanaklardaki boşalmalar, gıdıdaki çizgiler ve sarkmalar, boyundaki sarkmalar, kollarda sarkmalar ve koltukaltında çizgilenmelerde yaygın olarak kullanılır. Daha az bilinen ama iyi sonuç veren bir başka uygulama alanı popodur. Popoda toparlama sağlar; Brezilya poposu yapmak için birebir etkili bir yöntemdir.

 

Endopeel uygulaması, uygulamanın yapıldığı alanın toparlama gücü etkisiyle alt kısmından yukarı doğru rahatlıkla fark edilecek bir çekilme ve gençleşme etkisi gösterir. Uygulama yapılır yapılmaz görülen bu etki yaklaşık 10 ay – 1 yıl civarı sürebilmektedir. İçeriğinde yer alan karbolik asidin kas içinde yarattığı etkiyle kas gerginleşmekte ve kırışıklıklarda fark edilir düzeyde açılma, sarkmalarda ve gevşemelerde toparlanma sağlanmaktadır.

 

Endopeel’in enjeksiyonu muhakkak doktor tarafından uygulanmalıdır. Vücudun herhangi bölgesinde az veya aşırı kullanımı etki - yan etki ekseninde faydasını gölgeleyebilecekken, kullanıldığı anatomik bölge iyi bilinmeden uygulandığında belirgin asimetriye yol açabilecektir. Uygulama mutlaka ehil ellerde olmalıdır.

 

Endopeel kesinlikle mimik kaybına yol açmaz. Yüz ifadesinde bozulma olmadan yapılabilen bir gençleştirme metodudur. Yaşlanma etkilerini siler, yüzdeki ifadeyi on yıl geriye götürebilir. Bu anlamda en etkili uygulamaların önünde gider.

 

Brezilya poposu etkisi için iki ampul uygulamayla popo tamamen yukarı kaldırılabilmektedir. Popodaki sarkmalar belirgin olarak toparlanabilmektedir.

img