Ameliyatlı Burun Estetiği - Rinoplasti

shutterstock_56319292 (1)

Ameliyatlı Burun Estetiği - Rinoplasti

Rinoplasti burnun fonksiyonel ve estetik görünümünün yeniden yapılandırılması için kullanılan estetik operasyonların genel adıdır. Açık teknik ve kapalı teknik iki ayrı yöntem olarak geliştirilmiştir. Hangi yöntemin seçileceği doktora ve hastaya bağlıdır.

Estetik kelimesinin tanımı her zaman zor olmuştur. O dönemdeki modaya, dünyadaki genel estetik algısına göre estetikten beklenti değişmektedir. Burun estetiği, işlem sonrası yüzün dikeyde ve yatayda alacağı şeklin yanı sıra üç boyutlu olarak da düşünülmesi gereken bir estetik operasyondur. Burada ihtiyatlı olunması gereken konu şekil verirken burnun doğal görüntüsünün bozulmaması, kalıcı ve istenmeyen bir görüntünün oluşmamasıdır. Burun estetiğinde amaç: nefes alabilen, yüzde estetik duran ama yapay değil doğal görünümünde olan bir burun yaratabilmektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiği nasıl uygulanır?

Burun estetiği açık ve kapalı teknik olarak iki ayrı teknikle uygulanabilen bir yöntemdir. Genel anestezi altında uygulanır. Genelde açık teknik uygulanır. Bu burun ucunun kaldırılmasında bir avantaj sağlar.

Burun estetiği kimlere uygulanır?

Burun estetiği burun kemiği geliştikten sonra yapılır. Genellikle 18 yaşından sonra işlem yapılabilir.

Burun estetiği sonrası bandajları ?

Birçok hastanın korkulu rüyası ameliyat sonrası bandajların çıkarılmasıdır. Ameliyat bittikten sonra estetik bandajların ve nazal splintlerin burun içine konması gerekmektedir. Genel olarak bu bandajların ve nazal splintlerin kaliteli ürünlerden oluşması gerekmektedir. Aksi durumda çıkarılmaları esnasında hasta ağrı duyacaktır.

Burun ameliyatları zor ameliyatlar mı?

Günümüz koşullarında minimal invasive ve tamponsuz tekniklerin geliştirilmesi komplikasyonların ve konforsuzluğun da önüne geçmiştir. Natural görüntü elde edilmesi, yüzün güzel göründüğü, nefes alan bir burun yaratılması gibi hedefler hastadan hastaya değişmektedir.

Rinoplasti sonrası hasta kaç günde taburcu olur?

Hastada başka bir hastalık yoksa bir gün içinde hasta taburcu olur.

Şehir dışından ve yurt dışından gelen hastaların konaklama ve transferleri nasıl olmaktadır?

Hastanın şehir dışından veya yurtdışından gelmesi durumunda transfer ve otel hizmetleri kliniğimizce ayarlanır ve paket fiyata dahildir.

img