Saç Ekimi

shutterstock_1479027887 (1)

Saç Ekimi

Sağlıklı ve dayanıklı saç köklerinin saç miktarı azalmış bölgelere taşınması işlemidir. Başarısı kanıtlanmış, kalıcı etki bırakan bir işlemdir. Nakledilen saçlar dökülmez. 

Saç ekimi işlemi şu şekilde uygulanır. Önce hastadan kan alınır. Kan testinde Hepatit taraması yapıldıktan sonra Saç traşı yapılır. FUE sistemi ile sağlıklı saç köklerinin yerleri belirlenir, sayısı netleştirilir. İkinci aşamada penset ile toplanır. Açık, sorunlu saçsız alanın doğal bir şekilde ön çizgisi çizilir. Toplanan saç kökleri açıklığa göre dağıtılır ve ekilir. Sağlıklı saç kökleri alımı yapılan alanda pansuman yapılır. Alınan kan mezoterapi için hazırlanır. Saç ekilen bölgeye saç mezoterapisi uygulanır. Antibiyotik ilaçları, ağrı kesici, ödem sökücü ilaçlar verilir. Hasta dinlenmeye gönderilir. 

İkinci günde hastanın yıkaması yapılır, pansumanı açılır. Hasta tavsiyelerle taburcu edilir. Ekilen saçlar bir ay içinde dökülür. İkinci aydan itibaren taze köklerden gerçek saçlar çıkmaya başlar. Bir yıla kadar saçların çıkması devam eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi kimlere yapılır?

Bölgesel saç kaybı yaşayan herkese uygulanır. Yaş aralığı 21- 60 yaş aralığıdır.

Saç ekiminin bir yan etkisi var mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur.

Ekilen saç tekrar dökülür mü?

Sağlıklı köklerden alınıp, açık olan alana ekilen saç tekrar dökülmez.

Saç ekimi tekniği sakal ve kaş kayıplarında uygulanabilir mi?

Saç ekimi tekniğiyle sağlıklı kökler kaş ve sakalda da uygulanabilir.

Kadınlarda da saç ekimi uygulanabilir mi?

Erkeklerde uygulanan saç ve kaş ekimi yöntemi aynı şekliyle kadınlarda da uygulanabilir.

Saç kıran, sakal kırandaki kayıplarda saç ekimi yöntemi etkili midir?

Etkilidir. Saç kıran, sakal kıran bölgelerine de sağlıklı saç kökleri ekilebilir. Aynı şekilde verim elde edilebilir.

Her hasta saç ekimine uygun mudur?

Hastanın kliniğimiz danışanlarına önden, arkadan ve tepe kısmından fotoğraf göndermesi, sorun sakal, kaş bölgesindeyse o bölgenin fotoğrafını paylaşması sonucunda sorunlu bölgenin saç ekimine uygun olup olmadığı saptanabilir. Hatta uygulanacak greft sayısı saptanabilir.

Şehir dışından ve yurt dışından gelen hastaların konaklama ve transferleri nasıl olmaktadır?

Hastanın şehir dışından veya yurtdışından gelmesi durumunda transfer ve otel hizmetleri kliniğimizce ayarlanır ve paket fiyata dahildir.

Belle Beauty Club’ta saç ekimi

Bize ulaşan hastalar önce sorunlu bölgenin fotoğraflarını paylaşırlar. Şehir dışı veya yurt dışı hastalar için uçak biletleri saatleri bildirildikten sonra bütün konaklama, transfer ve işlem organizasyonu sağlanır. İşlemin gerçekleşmesinden sonra hasta iki gün içerisinde sağlıklı bir şekilde taburcu olur.

img