Ameliyatsız Burun Estetiği

shutterstock_537521782 (1)

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği burunda kemeri, asimetrisi olan, burun ucunda eğriliği, aşağıya doğru sarkmış görüntüsü olan ve herhangi bir nedenle ameliyat olmak istemeyen herkes için kolay, etkili ve masrafsız bir alternatiftir.  Hyaluronik asit dolguları kullanılarak ve Fransız askı metotlarıyla desteklenerek uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız burun estetiği nasıl uygulanır?

Lokal anestezi kremleriyle uygulama bölgesi uyuşturulur. İnce uçlu iğnelerle burnun çeşitli anatomik bölgelerine dolgu uygulanır. İhtiyaç halinde kaldırıcı etkisinden faydalanmak üzere askılar kullanılarak buruna şekil verilir. Yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Ameliyatsız burun estetiğinin ameliyatlı burun estetiğinden farkı nedir?

Ameliyatsız burun estetiği lokal anestezik kremlerle uyuşturduktan sonra uygulanan bir yöntemdir. Hasta uzun ve ağrılı iyileşme süreci, ameliyat masrafı gibi büyük ve caydırıcı sorunlarla karşılaşmadan istediği estetik buruna kavuşur. Fiyatı çok uygun bir uygulamadır. Ayrıca ameliyatın sonucunun geri dönüşü yokken dolgu ve askılarla yapılan burun estetiğinde istediğiniz anda burun estetiksiz hale dönüştürülebilir.

Ameliyatsız burun estetiğinin süresi ne kadardır ?

Ameliyatsız burun estetiğinin etkisi 1 - 1.5 yıl kadar sürer. Daha sonra tekrarlamak gerekir.

Ameliyatsız burun estetiğinin yan etkisi var mıdır?

Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak da üretilen bir madde olup burun estetiğinde kullanılan dolgularda mevcuttur ve yan etkisi yoktur. Alerji veya herhangi bir reaksiyona yol açmaz. Yan etki olarak en fazla hafif bir morluk oluşabilir ama geçicidir.

Belle Beauty Club Burun Dolgusu Süreci

Belle Beauty Club’ta en çok uygulanan işlemlerden biri olan burun dolgusu kararı alındıktan sonra kremi sürülen hasta 20 dakika kadar bekler. Daha sonra odaya alınan hastanın işlemi toplam 10-15 dakikada bitirilir. Hasta rahatça işine dönebilir. İş kaybı olmadan yapılabilen işlemdir. Bir hafta sonra hasta kontrole gelir.

img