Buz Diode Lazer Epilasyon

IMG_5119

Buz Diode Lazer Epilasyon

Son teknoloji ürünü buz başlıklı (diode) cihazlarla gerçekleştirilen buz lazer epilasyon yöntemi, günümüzdeki en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde istenmeyen tüylerin tüy köklerine lazer ışığıyla yakından atış yapılarak tüy köklerine çok daha hassas müdahalelerde bulunulur ve dökülme etkisi artırılırken acı hissi azaltılır. İşlem kişiye, işlemin başarısına ve ihtiyaca göre 4 – 8 seans uygulanır. Gidişat takip edilerek sonraki seanslara karar verilir. 

Bu işlem kadın erkek, istenmeyen tüyleri olan ve tüylerinden rahatsızlık duyan herkese yaş, bölge, cinsiyet fark etmeksizin uygulanabilir. İşlemin etkisi kalıcıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Doz ayarı iyi uygulandıktan sonra lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyonda Acı Hissi Var Mıdır?

Lazer epilasyon buz başlıklı ise acı hissinde belirgin azalma mevcuttur. Uzaktan atış ile yapılan Lazer Epilasyonda acı hissi daha fazladır.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalıdır?

Lazer Epilasyon seans aralıklarının ideal süresi yirmi gün ila bir ay arasıdır. Ancak tüylerin uzama hızı kişiden kişiye değişir.

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık Nasıldır?

Buzlu Diod Lazer Epilasyonda lazer yapılacak bölgede belirgin temizlik yapılmalıdır. Hiç tüy kalmayacak şekilde temizlik yapıldığında tüy köküne tam atış yapılabilmekte ve bu sayede çok daha etkin sonuç alınabilmektedir.

Lazer Epilasyonda Tüm Tüylerden Kesin Olarak Kurtulmak Mümkün Müdür?

Tüm tüylerden yüzde yüz kurtulmak mümkün değildir. Ancak özellikle Buz Başlıklı Diode Lazer cihazlarla gerçekleştirilen epilasyon işlemlerinde açık renk tüylerin de kökleri görüleceği için tüylerin tamamına yakını üzerinde istenen sonuç alınabilir.

Belle Beauty Club Lazer Epilasyon Süreci

Uygulama öncesinde lazer işleminin uygulanacağı bölgedeki tüylerin temizliği sağlanır. Daha sonra işlem uygulanır. İlk seanstan itibaren uygulama bölgesindeki tüylerde azalmalar gözlenir ve seanslar ilerledikçe tüylerdeki azalma daha belirgin hale gelir. 

Seans aralıkları hastadan hastaya farklılık gösterir. Her seans sonrasında işlemin başarısı, yeterliliği ve bir sonraki seansın zamanı değerlendirilir.

img