1 (103)

Dolgu

Yaşlanmaya veya genetik özelliklere bağlı olarak göz altında, iki kaş arasında, nazolabiallerde, boyunda ve bunun gibi birçok bölgede doku kayıpları ya da kırışıklıkların derinleşmesi nedeniyle derin çizgiler oluşabilir. Yahut kişinin yüzünde ya da dikkat çeken bölgelerinde bir takım çukurluklar yer alabilir. İlaveten gözaltı ışık dolgusu, burun dolgusu ya da dudak dolgusu gibi kullanım örneklerinde yer aldığı üzere görünen ve dikkat çeken bölgelerimizde daha estetik bir görünüm kazanmak isteyebiliriz. Bu noktada çözüm dolgudur.

Hiyalüronik asitin çapraz bağla işlenmesi sonucunda üretilen dolgu maddeleri doku kaybı olan her bölgede uygulanabilir.

Dolgunun etkisi kişiden kişiye değişkenlik göstermekle beraber etkisi yaklaşık altı sürer. Sonrasında yinelemek gerekir.

Önemli Not: Dolgu işlemlerinde yapılan en büyük hata dozun ayarlanamamasıdır. Dozajın az kullanıldığı noktalarda etkisi görülmezken, doz aşımı ise estetik bir görüntü vermeyecek ve kişiyi dolgunun etkisi azalana kadar rahatsız edecektir. Bu sebeple işlemin mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Kimlere Uygulanır?

25 yaş üstü erkek - kadın herkese uygulanır. Merkezimizde göz altına, iki kaş arasına, nazolabiallere, boyuna ve benzer dokulara dolgu işlemi yapılabildiği gibi dudak dolgunlaştırma, genital estetik gibi özel amaçlarla da dolgu uygulaması yapılabilmektedir.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilir?

İnce uçlu iğneyle deri altına enjeksiyon yöntemiyle tek seansta gerçekleştirilir. İşlem en fazla 10 – 15 dakika sürer. Gerekmesi halinde lokal anestezi uygulanabilir.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Farklı bireylerde farklı ihtiyaçlar oluşacağı için uygulanacak doz miktarı önemlidir. Bu sebeple işlemin mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gereklidir. Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen işlemlerin herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Nadiren uygulanan bölgede kılcal damara bağlı geçici morarma görülebilir.

Belle Beauty Club Dolgu Tedavisi Süreci:

BELLE BEAUTY CLUB’da yapılan ücretsiz muayene sonrası eğer dolgu tedavisi yapılmasına karar verilirse, gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra işlem bizzat merkezimiz doktoru tarafından uygulanır. 

İşlemden birkaç gün sonra mutlaka kontrol muayenesi gerçekleştirilir ve gerekmesi halinde rötuş işlemi yapılır.

Kontrol muayenesi ve rötuş işlemlerinde ilave ücret alınmaz.

img