IMG_5199

Endopeel

Karbolik asit, yer fıstığı yağından oluşan içeriğiyle cilt altındaki yüzeyel kas içine enjekte edilerek uygulanır. Yüz ve boyun başta olmak üzere özellikle sarkmaların olduğu kol içi, bacak içi gibi tüm vücutta uygulanabilir. Endopeel Karbolik asitin atılmasıyla yaratılan etkiyle kasta ve cilt altında Lökotrienler, Prostoglandinler, Tromboksanları salgılatarak başlattığı reaksiyonla ciltte belirgin lifting etkisi yaratılmış olur.

İşlemin etkisi 9 – 12 aya arası sürer. 

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem kimlere uygulanır, hangi durumlarda uygulanır?

Endopeel yüzde, boyunda çizgilerin yok edilmesi, sarkma olan herkeste, ayrıca koltukaltı, kol içi, bacak içi sarkmaları, nazolabial çizgide azalma ihtiyacı, dudak üstü çizgilerinin azaltılması veya yok edilmesinde, popoda toplanma ihtiyacı, Brezilya poposu istenen durumlarda uygulanır.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilir?

İşlem doğrudan kas içine uygulanan bir derin enjeksiyon yöntemidir. İşlem uygulanacak cilt bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra uzun, ince iğnelerle kas içine enjekte edilir. Uygulanan bölgeye göre 10-30 dakika sürer.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

İşlemin hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak derin enjeksiyon yapılacağı için morluklar, kızarıklıklar olabilir. İşlem sonrası soğuk uygulama tavsiye edilir. Yer fıstığı alerjisi olanlarda alerjik reaksiyonlar oluşabilir.

Belle Beauty Club ENDOPEEL Süreci

İşlem karar verildiği an uygulanabilir. Bir hazırlık aşaması ve rötuşu yoktur. İşlem 9 ay ila bir yıl arasında bir sürede etkisini yitireceği için işlem tekrarlanabilir. Ortalama olarak yılda bir kez tekrarlanmasında hiçbir sakınca yoktur.

Endopeel hakkındaki blog yazımıza bu linkte tıklayarak ulaşabilirsiniz.

img