Estetik Uygulamalar

1 (101)

Estetik Uygulamalar

Merkezimizde kendisine daha iyi bir görünüm ya da yeni bir imaj kazanmak isteyen danışanlarımıza yönelik estetik uygulamalarımız bulunmaktadır. Estetik uygulamalar, konusunda uzman ve deneyimli estetisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.  

Uygulama öncesinde ve esnasında ihtiyaç duyulması halinde merkez doktorumuzdan görüş alınmaktadır.

İşlem detayları ve gerçekleştirilen diğer işlemler hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Yarı Kalıcı Dövme

Yarı kalıcı dövme, genellikle dövme yaptırma konusundaki isteğine şüpheyle yaklaşan, gerekse yaptırdığı dövmeden ileride sıkılabileceğini düşünenler için bir çözüm olarak geliştirilmiş bir yöntemdir.   

Yarı kalıcı dövmeler de kalıcı dövmeler yapımında kullanılan yöntemin ve materyalin aynısıyla, aynı bölgelere yapılırlar. İki yöntem arasındaki tek fark kullanılan boyadır. İlk yapıldıkları esnada ve sonrasında birkaç yıl boyunca görüntüde kalıcı dövmeler ve yarı kalıcı dövmeler birbirlerinden ayırt edilemezler ancak kalıcı dövmeler ömür boyu vücudunuzdan çıkmazken yarı kalıcı dövmenin ömrü 5 ila 10 yıl arasında değişir. Yarı kalıcı dövmede kullanılan boya yaklaşık beş yıldan sonra solmaya başlar ve zamanla tamamen kaybolur. Sanki hiç dövme yaptırmamışsınız gibi geride hiç bir iz kalmaz.

Kalıcı Göz Makyajı

Makyaj uygulamalarında kullanılan doğal ve organik boyalar kalıcı eyeliner işleminde de rahatlıkla uygulanabilir. Kalıcı göz makyajının ömrü yaklaşık iki yıldır. Özellikle hassas gözlere sahip, makyaj alerjisi olanlar için idealdir. Günlük hayatını kolaylaştırmak ve makyaja ayırdığı zamanı kısaltmak isteyenler için de popüler bir uygulamadır. 

Göz kenarına yapılan kalıcı makyaj işlemleri dipliner, eyeliner ve farliner olarak üç çeşittir. Hangi tekniğin uygulanacağı kişilerin tercihine ve göz şekline bağlıdır. 

Gözleri daha iri göstermek için eyeliner çalışması idealdir. Kalıcı eyeliner çalışmasında gözler daha belirgin ve iri görünür.  

Dipliner çalışması sadece kirpik dibinin belirginleşmesi için yapılır. Bu işlem gözleri daha büyük ve belirgin göstermez. Kirpikleri belirginleştirip bakışları netleştirir.  

Farliner işlemiyse diğer iki işlemden farklı olarak puslu bir far görüntüsü sağlar. Bu işlemle kişide sürekli makyajlı bir görüntü sağlanır.  

İşlemin uygulama safhasından önce göz çevresi tamamen dezenfekte edilir. Renk seçimi yapıldıktan sonra uygun iğne seçilir, uygulama bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulur. İşlem süresi yaklaşık bir saattir. Uygulama sonrasında bir saat kadar süreyle uygulama yapılan bölgeye su temas etmemelidir.

Pudralama Kaş Kontür Tekniği

Epidermise yöneltilmiş sık iğne atışlarıyla gerçekleştirilen, micro pigmentlerin derinizin biraz daha üst tabakasında kaldığı bir gölgelendirme çalışmasıdır. Dolgu tekniğine benzese de ayrıştıkları nokta dolgu tekniğinin daha keskin ve belirgin olmasıdır. 

Gölgeleme tekniğinde hatlar ve renkler buğulu ve fludur. Salt kıl tekniğinde seyrek duracak kaş yapısına dolgunluk katmak ve kıl tekniğini desteklemek için uygulanabilir. Kaşı normal olup yerel seyreklikler gösteren ve bu seyrekliklerden rahatsızlık duyan kişilerde de estetik bir görüntü sağlamada Pudralama Kaş Kontür Tekniği uygulanır. 

Microblading Kıl Tekniğiyle Kaş Yapımı

Kıl tekniğiyle kaş yapımı için tek kullanımlık hijyenik iğneler kullanılır. Bu iğnelerle kişinin mevcut kaşlarının arasına organik boyalarla ince kıl çizimleri yapılır ve kaş biçimlendirilir. 

Yöntem dövmeye benzese de dövmeden farklı olarak cildin bir kat altına uygulama yapılır. Ömürlük değildir. 

İşlemin uygulama safhasından önce kıl tekniğiyle kaş yapılacak bölge dezenfekte edilir. Kişinin şikâyeti ve arzusu dikkate alınarak ön çizim yapılır. Kişinin onayıyla birlikte bölgeye anestezik krem sürülür ve uyuşukluk sonrası uygulamaya geçilir. Ön çizim sayesinde sürpriz sonuçlardan kaçınılır. 

İpek Kirpik

Kirpikler vücudumuzdaki en kırılgan kıllar arasındadır. Çoğu kişinin gür kirpikleri yoktur. Ama dolgun, kıvrık kirpiklerin kişinin güzelliğine güzellik kattığı da bir gerçek. Daha önce takma kirpiklerle verilmeye çalışılan güzellik etkisi, bu kirpiklerin yapay durması sonucu tersine etki gösteriyordu. Oysa şimdi bu doğal etkiyi ipek kirpiklerle sağlamak mümkün. 

Belle Beauty Club’da kullandığımız ipek kirpik ürünleri oldukça doğal görünen ve başarılı sonuçlar veren en yeni ve en kaliteli ürünlerdir. İşlemi gerçekleştiren arkadaşlarımız konusunda uzman ve bu konudaki tüm yenilik ve gelişmeleri takip ederek bilgi ve becerilerini günbegün geliştiren arkadaşlarımızdır.

Dudak Renklendirme

Dudaklarının renginden ve estetiğinden memnun olmayan herkesin kalıcı dudak renklendirme işlemi ile kısa sürelerde istediği dudak görünümüne sahip olmasını sağlamaktayız.

Dudaklarınızda oluşan solgun renklerin canlandırılmasında ya da yapısal sebeplerle görülen asimetrik şekil bozukluklarında, renk kaybolmalarında, ince dudaklarda günlük ruj kullanım yerine kalıcı dudak renklendirme yaparak hem şikâyeti ortadan kaldırma hem doğal bir görünüm kazanmak mümkündür.

BB GLOW

Ciltte fondöten etkisi yaratarak cildinize ışıltı kazandırır. İşlemden hemen sonra ciltteki akne ve leke izlerinde gözle görülür derecede azalmalar fark edilir. 

Uygulama on gün arayla üç seans şeklinde gerçekleştirilmektedir. Kalıcılığı ortalama bir yıldır. 

img