HI-FU Ameliyatsız Yüz Germe

1 (77)

HI-FU Ameliyatsız Yüz Germe

HI-FU yöntemi ameliyatsız yüz germe olarak da tanımlanan, odaklanmış derin ultrasonografik dalgalar yardımıyla cilt altı bağ dokusunun onarımıdır. Cilt altı bağ dokuya 1-1,5 cm, hatta uzun dalga boyu sağlayan başlık kullanarak 4-5 cm derinliğe kadar ultrasonografik dalgalar gönderilir ve cilt altında ısı etkisiyle oluşturulan mikro düzeyde hasarlar kolajen dokunun üretilmesini, deri altındaki kayıpların yerine konmasını kolaylaştırır. Bu da ciltteki sarkmalar, gevşemeler için birebir etkili bir tedavi yöntemi sağlar. HI-FU işlemi tek başına bir tedavi yöntemi olduğu gibi, farklı tedavi yöntemlerini (örümcek ağı, mezoterapi vb.) tamamlayan bir tedavi yöntemi olarak da uygulanabilir. 

HI-FU işlemi gıdıda sarkma, yağlanma, alt yüz başta olmak üzere tüm yüzde veya bacak içi kol içi sarkmalar gibi durumlarda o bölgenin toparlanması için uygulanır. Dekolte, boyun, gıdı, yüz, alın, göz çevresi, kol içleri, bacak içleri gibi bölgelerde kullanımı yaygındır. 

İşlemin etkisi kişiye göre değişmekle beraber genelde bir yıldan fazla sürer. İhtiyaca ve alınması beklenen etkiye göre daha sık tekrarı da mümkündür.

Önemli Not: 

HI-FU işleminin başarısı için en önemli husus işlemin süresi ve uygulanacak ışığın yoğunluğudur. Bu da kişiye göre değişir. Bu sebeple işlemi yapacak kişinin konusunda deneyimli uzman hekim olması önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Kimlere Uygulanır?

18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Dekolte, boyun, gıdı, yüz, alın, göz çevresi, kol içleri, bacak içleri gibi bölgelerde kullanımı yaygındır.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilir?

HI-FU işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilir, yaklaşık 45 dakika sürer. Çoğunlukla tek seansta gerçekleştirilen işlemde yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Bu tedavi yöntemi deri üzerinde etki bırakmaz. Kişiyi işinden, çevresinden ve sosyal hayatından koparmaz. Belirgin bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık, şişlik gibi etkilerle karşılaşılabilir ancak bu etkiler birkaç hafta içinde tamamen yok olur.

Belle Beauty Club Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi Süreci

BELLE BEAUTY CLUB’da yapılan ücretsiz muayene sonrası eğer HI-FU tedavisi yapılmasına karar verildiyse, gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra işlem bizzat merkezimiz doktoru tarafından uygulanır.  İşlemden birkaç gün sonra gerekmesi halinde kontrol muayenesi gerçekleştirilir. Bir ayın sonunda kontrol muayenesi tekrarlanır ve herhangi bir asimetri görülmesi durumunda rötuş işlemi uygulanır. 

Kontrol muayenesi ve rötuş işlemlerinde ilave ücret alınmaz.

img