Kırışıklık Tedavisi

1 (94)

Kırışıklık Tedavisi

Botilinum toksinin kas içine enjeksiyonu yoluyla kaslarda geçici hareket kaybı yaratarak etki sağlar. İstenen etkiye göre belirlenen uygulama noktaları ve uygun doz miktarıyla kas tamamen ya da kısmen dondurulur ve kırışıklıklarda açılma sağlanır. 

Mimik çizgileri, alın ve göz çevresindeki çizgiler başta olmak üzere, boyun, çene, masseter çiğneme kaslarına uygulanabildiği gibi alt yüze, enseye ilaveten temporal bölgede migren tedavisinde de kullanılan tıbbi bir tedavi bir yöntemidir. 

İşlemin etkisi kişiye göre değişmekle birlikte ortalama beş aydır. Daha sonra tekrarlamak gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Kimlere Uygulanır?

25 yaş üstü erkek - kadın herkese uygulanır. Dekolte, boyun, gıdı, yüz, alın, göz çevresi, kol içleri, bacak içleri gibi bölgelerde kullanımı yaygındır. İleri yaşlarda ağırlıklı olarak çizgilerin giderilmesi için uygulanan yöntem daha genç yaşlarda çizgilerin oluşmasını ya da kalıcı hale gelmesini önlemek için uygulanmaktadır.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilir?

İnce uçlu iğneyle kas içine enjeksiyon yöntemiyle tek seansta gerçekleştirilir. İşlem en fazla 10 – 15 dakika sürer.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Farklı bireylerde farklı ihtiyaçlar oluşacağı için uygulanacak doz miktarı önemlidir. Bu sebeple işlemin mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gereklidir. Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen işlemlerin herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Nadiren uygulanan bölgede kılcal damara bağlı geçici morarma görülebilir.

Belle Beauty Club Kırışıklık Tedavisi Süreci

BELLE BEAUTY CLUB’da yapılan ücretsiz muayene sonrası işleme karar verilirse gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra işlem bizzat merkezimiz doktoru tarafından uygulanır. İşlemden birkaç gün sonra mutlaka kontrol muayenesi gerçekleştirilir. İhtiyaç halinde rötuş işlemi uygulanır. 

Kontrol muayenesi ve rötuş işlemlerinde ilave ücret alınmaz.

img