Mezoterapi, Leke Silme, Dermapen

1 (58)

Mezoterapi, Leke Silme, Dermapen

Dermapen eşliğinde ya da tek başına mezoterapi uygulamaları cilt altı ve üstü serumlar eşliğinde yara iyileşmesi prensibiyle ciltteki lekeleri silme, gözeneklerde iyileşme sağlama ve akne tedavisi gibi işlemlerde kullanılır. 

Dermapen Eşliğinde Leke Silme işleminde Whitening (Beyazlaştırma) serumlarıyla önce cilt altına 30G ince iğnelerle mezoterapi uygulanır. İşlemin devamında sorunlu bölgeye bir yandan serum damlatılırken bir yandan da dermapen ile cilt epidermis yüzeyi tamamen soyulur. İyileşmeye bırakılır. Bir ila iki hafta sonra işlem tekrarlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Dermapen Eşliğinde Mezoterapi Kimlere Uygulanır?

Yüzünde lekesi olan yetişkin herkese uygulanır.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Nadiren mezoterapi serumlarına alerji gelişebilir. Kızarıklık ile kendini belli eder. Geçici bir etkidir.

Uygulama Kalıcı Mıdır?

Akne lekelerinde kalıcı çözümler sunulmaktadır. Güneş lekelerinde iyi sonuçlar alınmakla birlikte işlem sonrasında yüzün belirli bir süre güneşten korunması gerekmektedir. Yoğun güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde lekelerin yeniden oluşma olasılığı vardır.

Dermapen ile Mezoterapi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Dermapen eşliğinde leke silme işlemi kış aylarında yapılır. Yazın yapılırsa işlemin ardından yoğun güneş ışınları üst yüzeyi kaldırılmış ciltte tekrar leke oluşturabilir.

Belle Beauty Culb Dermapen Eşliğinde Leke Silme Süreci

Belle Beauty Club’da leke silme işlemleri 6 seanslık veya 12 seanslık paketler halinde planlanır. Kış aylarında yapılan bu işleme başlamadan önce cilt yüzeyine anestezik kremler sürülür. Uyuşma sağlandıktan sonra işlem gerçekleştirilir. Çok hassas ciltlerde lokal anestezi cilt altına iğne ile uygulanır ve uyuşma beklenir. Yeterli uyuşma sağlandıktan sonra işlem uygulanır.

img