Örümcek Ağı, Askı Uygulamaları

IMG_5242

Örümcek Ağı, Askı Uygulamaları

Örümcek ağı estetiği özellikle sarkan yanak ve çene görüntülerine yönelik etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgelerin eski haline getirilmesi amaçlanır. İşlemde başka ameliyatlarda kullanılan alerjik reaksiyonlar geliştirmeyen ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar alınır. 

Örümcek ağı işleminin geleneksel yüz germe işlemine göre avantajları kısa sürede uygulanması, çok daha uygun maliyetli olması ve hızlı iyileşme sürecidir. Sarkan yüz, yanak ve çenesinden şikâyet eden kadın erkek herkese uygulanabilen bu işlem ile daha sıkı ve daha genç görünen bir cilde hızlı ve kolay şekilde sahip olmak mümkündür. 

İşlem en iyi sonuçları çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişilerde verir. Daha yoğun sarkmalarda örümcek ağı işleminin başka tedavi işlemleriyle kombine edilerek uygulanması gerekecektir. Bu tedavi yöntemleri hakkında doktorunuz size doğru bilgilendirmeyi yapacak ve ortak kararınız sonucu işlemler başlatılacaktır.

İşlemin etkisi hemen işlem sonrasında fark edilse de birkaç hafta içinde çok daha iyi sonuçlar görmek mümkündür. Etkisi kişisel etmenlere bağlı olmakla birlikte yaklaşık iki yıl sürer. İşlemin etkinliğini artırmak, etkisini uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çeşitli ek yöntemler (HI-FU, mezoterapi vb) kullanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Örümcek ağı Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Örümcek ağı işlemi lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında her hangi ağrı ve acı duyulmaz. Özel iğneler ile cilt altına bırakılan organik ameliyat ipleri cilt altında kolajen doku üretimini hareketlendirerek ciltte toparlanma etkisi yaratırlar.

Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Midir? İşlemin Yan Etkileri Riskleri Nelerdir?

Örümcek ağı estetiği işlemine özel bir risk barındırmamaktadır. Konusunda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından işlemler son derece güvenlidir. Komplikasyonları nadirdir. İğneyle girilen noktaların temiz tutulmasıyla enfeksiyon riski bertaraf edilir. İşlemden kaynaklı şişlik, morarma, asimetri oluşabilir ama çoğunlukla sadece soğuk uygulama yaparak giderilebilen kısa süreli etkilerdir. Merkezimizde risk yaratabilecek tüm hususlar doktorunuzla beraber gözden geçirilecek ve tarafınıza mutlaka tam ve doğru bilgilendirme yapılacaktır.

img