Soğuk Lipoliz

lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz kriyoplipoliz olarak da adlandırılabilen bir yöntemdir. Özellikle bölgesel yağlanmada yağ dokusu cihazın başlıklarına hapsedilir, -8 ila -10 dereceye kadar dondurulur. Bu sayede yağlar kristalize edilerek dolaşıma katılması ve vücuttan atılması sağlanır. Cerrahi liposuction yönteminin yanında yan etkisi olmayan, ağrı, acı hissi vermeyen, bir saatte sonuç alınan bir yöntemdir. Tamamen o bölgedeki yağlar yok olur. Tekrar oluşmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk lipoliz vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

Soğuk Lipoliz karın, bel çevresi, bacak içi, dışı, basen, bel, sırt başta olmak üzere bölgesel yağlanma olan her bölgede kullanılabilir.

Soğuk Lipolizin işlem öncesi bir hazırlığı var mıdır?

Soğuk lipoliz öncesi tok olmak, kahve içmek önerilmez. Ölçümlerde yanıltıcı olduğu için kadın danışanların regl döneminde olmamaları gerekmektedir. Öncesinde ve sonrasında spor yapılabilir. Hasta tedavi sonrasında beklemeden işine, sosyal hayatına dönüş yapabilir.

Soğuk Lipoliz diyet ve sporla beraber mi yapılmalı?

Soğuk Lipoliz elbette tüm inceltici, sıkılaştırıcı yöntemlerde olduğu gibi sporla ve diyetle desteklendiğinde çok daha iyi sonuç verir. Hastaya işlem öncesi ve sonrasında günde en az 2.5 litre su içilmesi tavsiye edilir. Bitki çayları içilmesi de fayda sağlar.

Soğuk Lipoliz kilo veridirir mi?

Soğuk Lipoliz genel olarak kilo verdirmez. Ancak bölgesel yağlarda belirgin azalma ve o bölgede ölçümlerde iki bedene varabilen incelme, sıkılaşma gözlenir.

Belle Beauty Club’da Soğuk Lipoliz Uygulaması

Merkezimizde Soğuk Lipoliz uygulamasına kararı verildikten sonra danışan 2.5 litre su içer. Daha sonra çalışılacak bölgede ölçümler yapılır. Onam formu alındıktan sonra sorunlu bölgeye membran mendilleri kaplanır. Soğuk Lipoliz başlıkları takılır. Önce yoğun bir ısıtma, sonra belirgin dondurma işlemi başlar.

Merkezimizde dört başlıklı bir cihazla çalışıldığı için aynı anda dört başlık takılabilir ve belirgin zaman kazancıyla geniş bir alan tedavi edilebilir. Bir seans yaklaşık 45 dakika- 1 saat sürer. Danışan kitap okuyabilecek veya sosyal medyada telefonuyla meşgul olabilecek kadar rahattır.

Soğuk Lipoliz sonrası bölgede derin masaj uygulanır. Soğuk Lipoliz’in etkisiyle dolaşıma katılan yağ hücrelerinin daha kolay vücuttan uzaklaşması için bir hafta boyunca derin doku masajı veya lenf drenaj önerilir. Aynı bölgeye iki ay boyunca lipoliz uygulanmaz. Esas etki dört ila 6 hafta içinde ortaya çıkar. 4-6 hafta sonra kontrol ölçümleri yapılır.

img